

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 6 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.397 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 50 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.41178
Ext.Price$1.41178
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.41178 | $1.41178 |
| 10 | $1.18070 | $11.80700 |
| 25 | $1.08604 | $27.15100 |
| 50 | $0.99897 | $49.94850 |
| 100 | $0.91888 | $91.88800 |
| 300 | $0.88589 | $265.76700 |
| 500 | $0.85409 | $427.04500 |
| 1000 | $0.82547 | $825.47000 |
